BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Kandelabrar 13485189
nr 1348 5189
Kandelabrar
Ett par, CR Carlström. Sent 1800-tal, nysilver. Höjd: 49 cm
Utrop:
700 kr
Såld:
600 kr
måndag 21 september 2020
kl 20:04:23
400 kr
350 kr
400 kr (Budbetjänt)
500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.